Kore Sosan şehrinden gelen Dream school Pera ansamble ve Pera String gösterisi.

Pera’dan Kore’ye Yeni bir işbirliği
KOREA UNIVERSITY OF MEDİA ARTS & PERA GÜZEL SANATLAR

Kore’nin en popüler üniversitesi Korea University of Media Arts ile İstanbul- Pera Güzel Sanatlar Lisesi arasında bir işbirliği antlaşması imzalanmıştır.
Üniversitenin Film, Video, Reklam, Carton Film, Animasyon, Medya gibi alanlarında Ön Lisans Sanat Programları, Yoğun Lisans Programları ve Yüksek Lisansta Profesyonel Teknoloji programları dikkat çeken programlar olarak gösterilmektedir.

Aynı zamanda Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri üniversitenin özel olarak hazırlayacağı workshoplara da katılım sağlayacak, yeni teknolojilerle ve yeni ve değişim gösteren medya sektörünün dünyadaki bugünkü konumu hakkında ve gelecek vizyonu hakkında fikir sahibi olacaklardır.

Uluslararası çalışmalar ve işbirliklerine yeni bir alan daha açan Pera Güzel Sanatlar, ülkemizin gençlerinin bakış açılarını değişiminde öncü olmak onları diğer rakipleri arasında farklı bilgiye sahip olmalarını sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunmak noktasında liderliğini de sürdürmektedir.

Yetenek konusunda hiç de küçümsenmeyecek gençlerimizin geleceğe daha aktif başlamalarını, daha bilinçli ve özgür başlamaları için tüm yaratıcı fikirlerini bu yolda harcamalarını sağlamak ve onları üstün bir konuma getirmek Pera Güzel Sanatlar’ın ana hedeflerinden biridir.