Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir!

GÜZEL SANATLAR LİSESİ, ORTAOKULU veya KURSUNDA BURSLU ÖĞRENCİ OKUTMAK İSTEYENLER İÇİN,

 

PERA Güzel Sanatlar, güzel sanatlar eğitiminin mükemmellik mirasını sürdürmek, yetenekli öğrencilerin eğitim hayatlarına bir dokunuş yapmak ve onların ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak için yapılacak burs bağışlarını kabul etmektedir.

 

Burslar, Güzel Sanatlar Lisesi, Pera Ortaokulu veya Pera Sanat Kursları arasından seçilebilir.  

 

Burs vermek isteyenler;

Öğrenci okutmak için burs vermek isteyenler, okulumuzun burs verme ile ilgili detaylarını okul idari müdür veya idari sekreterliğinden alabilir. Ödemlerini fatura, makbuz veya gider belgesi karşılığında, kredi kartı, banka havalesi ve diğer şekillerde gerçekleştirebilir. Bu konuda finans birimi gereken kolaylığı gösterir.

- Burs fonunda Tam eğitim okul bursu (4 yıl)

- Tam yıl okul bursu (1 yıl)

- Yarım yıl okul bursu,

- Eğitme katkı bursu (açık opsiyonlu)

- Yiyecek içecek tam yıl bursu ve benzeri burslar bulunmaktadır. 

 

Burs almak isteyenlerin seçimi,

Okulumuza burs başvurusunda bulunmuş, Pera Güzel Sanatlar Lisesi veya Pera Ortaokulu’nda okumak isteyen ve yeteneği tespit edilmiş öğrenciler arasından, ekonomik olarak şartları uygun olmayan ailelerin çocukları seçilir. Öğrenci seçimi aşamaları burs başvuru şartlarında detaylı olarak  verilir..

Burslar başvuru sırasına göre yapılır. Burs alacak öğrenci seçimi eğitim danışmanları tarafından karara bağlanır. Burs kontenjanları dolunca talep alınmaz.   

 

Bilgi ve detay için; 0212 245 30 08- Lütfiye Hanım veya Ayşim Hanım’ı arayınız.